Stemple DIY

Dzisiejszy post jest pokłosiem (co za słowo!) wczorajszego i dotyczy stemplowania, mojej ulubionej formy dekoracji i ozdabiania. Dotyczy również pakowania prezentów gdyż zbliżają się święta (tak wiem, że dopiero kończy sie wrzesień, ale pamiętam, że w zeszłym roku, zaraz po Wszystkich Świętych w sklepach stanęły choinki (sic!) więc to nie są żadne herezje)..
Pamiętam czasy, kiedy to gwiazdkowe prezenty pakowane były w szary papier, potem w foliowe woreczki, które od razu odsłaniały swoją zawartość, czyli np ilość pomarańczy:-) Ech...
No, a potem nastały czasy kolorowych papierów w mikołaje, bombki, choinki, ostrokrzewy...A jeszcze potem -Allelluja-torebki prezentowe! Wystarczyło wrzucić zakupiony podarek i już! Ale teraz przesyceni masówką wracamy do korzeni i zwykły papier pakowy wraca do łask, biały czy szary...
Jak go ozdobić? Oczywiście za pomocą STEMPLI! A jeśli stempli nie mamy, to trzeba je ZROBIĆ!
Potrzebne są:
 • gąbka kreatywna, do kupienia np TUTAJ
 • taśma klejąca dwustronnie
 • coś do przymowcowania stempla, np stary drewniany klocek
 • szablon do odrysowania, np foremka do wycinania ciastek
 • tusz, np TAKI
1. Odciskamy na arkuszu gąbki lub odrysowujemy kształt jaki tylko chcemy: motyl, choinka, gwiazdka...

2. Przyklejamy taśmą do klocka (ja użyłam od starych pieczatek ale może to tez być np pudeło od płyty CD)

3. Wybieramy kolor tuszu (mam też inne oprócz różowych!) i stemplujemy cały papier do pakowania.

Miłego craftowania !!!

Komentarze

 1. świetne pomysły do ozdabiania,świetny sklep ze stęplami na pewno zrobię w nim zakupy;zapraszam na mojego bloga;

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobienie własnego stempla zawsze jest okazją do nacieszenia się tym że nam się udało. Na co dzień wytwarzając pieczątki i stemple https://www.maxsc.com.pl gdzież z tyłu głowy siedzi przekonanie, że ten akurat stempel czy ta pieczątka musi być wyjątkowa i zrobiona najlepiej jak się umie. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do jakości naszych produktów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każde słowo tu pozostawione jest dla mnie niezwykle ważne!!Jeśli masz jakieś pytania zostaw mail w komentarzu-odpiszę na pewno!!!